Erre úgy gondolunk, hogy teszünk egy borsószemnyi fogkrémet a fogkefére, és lesikáljuk a csúnya bacikat. Az más kérdés, hogy a reklámokban a fél tubust rányomják a kefére. A boltban vásárolható fogkrémek kellemes leheletet biztosítanak. Ez így rendbe is lenne, ha tényleg így lenne minden esetben, de sajnos csak tüneti kezelést nyújt, mert csak mentolos leheletet ad. Rossz szájhigénia esetén a friss lehelet időtartama akár 20 percre is csökkenhet, és rendszeres fogmosás sem feltétlen garantál javulást.
Ha már sokat próbálkoztál sikertelenül, adnék tanácsot. Érdemes megpróbálni a fogkrémet egy csipetnyi szódabikarbónával felváltani. A szódabikarbóna szemcséi segítenek eltávolítani a lepedéket. Sokan félnek attól, hogy eltávolítja a fogzománcot. A fogzománc a Mohs-féle keménységi skálán 5ös értéket vesz fel, míg a szódabikarbónáé 3. Szódabikarbóna elveszi a rossz szájszagot, gondolom ez a 8,4 ph értékének köszönhető.
Amit nem ajánlanék, hogy savas étel fogyasztása után szódabikarbónával moss fogat, mert a savak meggyengíthetik a fogzománcot.
Tipp: Este lefekvés előtt mosd meg a fogad fogkefével, de ne rakj rá semmit. (Lepedék eltávolításért) Végy egy citromot, és pucold meg, mint egy narancsot. Fogj 2-4 gerezdet, és vágd fel viszonylag kis darabokra, közben a magokat távolítsd el. Ezután edd meg a felvágott citromot, viszonylag rövid idő alatt rágd el valamennyire, és nyeld le. Ezután megtapasztalhatod, hogy a fogaid érzékenyebbek lettek. Igyál rá pár korty vizet, ez a citromban található természetes c-vitamin felszívódásához kell. Ezután szódabikarbónás vízzel öblíts, így a szád ph értéke a lúgos felé veszi az irányt. Nem mondom, hogy ez egy kellemes művelet, de a citrom rendkívül egészséges, a szervezeted immunrendszerét nagy mértékben erősítheti.
Ezt érdemes heti 1 alkalommal elvégezni.